پیش از اینکه گرفتن عکس “سلفی” در دنیای مدرن متدوال شود، یکی از فضانوردان ناسا اولین سلفی جهان را در فضا به ثبت رسانده است.

ثبت اولین سلفی در فضا توسط فضانورد آمریکایی ناسا

پیش از اینکه گرفتن عکس “سلفی” در جهان مد شود، ” باز آلدرین”( Buzz Aldrin) فضانورد آمریکایی ناسا اولین سلفی جهان را در فضا به ثبت رسانده است.
“باز آلدرین” متولد ۲۰ ژانویه سال ۱۹۳۰ میلادی است و و دومین انسانی است که طی ماموریت ” آپولو “۱۱ در ۲۱ ژوئیه ۱۹۶۹بر کره ماه گام نهاد.

وی در ۱۲ نوامبر سال ۱۹۶۶ میلادی، طی پیادروی فضایی خود در ماموریت ” جمینای ۱۲ “( Gemini ۱۲) این عکس را هنگامی که دریچه فضاپیما باز بود، از خود گرفت. “آلدرین در آن ماموریت خلبان بود.

وی گفت: در ابتدا نمیتوانستم ان عکس را بگیرم زیرا عکس انداختن از پنجره باز فضاپیما سخت بود. آلدرین این عکس را در حالتی غیر معمول انداخت، وی دوربین را در لبه دریچه فضاپیما قرار داد، کلاه ایمنی خود را سرش گذاشت و سپسس اولین سلفی جهان را به ثبت رساند.

وی در مصاحبه‌ای اظهار کرد، من این عکس را در توییتر به اشتراک نگذاشتم و اولین سلفی دنیا را در فضا به ثبت رساندم که یک عکس گران قیمت شد. در سال ۲۰۱۵ میلادی،یک نسخه ارزشمند از این عکس تقریبا ۹ هزار و ۲۰۰ دلار درلندن فروخته شد. آلدرین به ثبت این عکس بسیار افتخار می‌کند و یک بار گفته است که آن سلفی بهترین سلفی جهان است.

ثبت اولین سلفی در فضا توسط فضانورد آمریکایی ناسا

باز آلدرین”( Buzz Aldrin) فضانورد آمریکایی، اولین سلفی در فضا را گرفت

 

ثبت اولین سلفی در فضا توسط فضانورد آمریکایی ناسا

باز آلدرین”( Buzz Aldrin)، اولین سلفی در فضا را گرفت

ثبت اولین سلفی در فضا توسط فضانورد آمریکایی ناسا

 

اولین سلفی در فضا به نام باز آلدرین”( Buzz Aldrin) فضانورد آمریکایی

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =