بیوگرافی امانوئل مکرون

0

امانوئل ژان-میشل فردریک مَکْرون(فرانسوی: Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron; فرانسوی: [ɛmanɥɛl makʁɔ̃]؛ زادهٔ ۲۱ دسامبر ۱۹۷۷) سیاست‌مدار فرانسوی، و بانکدار سرمایه‌گذاری سابق و رئیس‌جمهور فرانسه است.

بیوگرافی امانوئل مکرون و همسرش

او متولد آمیان است، در دانشگاه پاریس غربی نانتر فلسفه خواند و در سال ۲۰۰۴ از مدرسه ملی اداری فارغ‌التحصیل شد. او بازرس مالیه، سربازرس مالی فرانسه و سپس در بانک روتشیلد و شرکا، بانکدار سرمایه‌گذاری شد. او که از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ عضو حزب سوسیالیست بود در سال ۲۰۱۴ در کابینه دوم والس به عنوان وزیر اقتصاد، صنعت و امور دیجیتال فرانسه منصوب شد.

بیوگرافی امانوئل مکرون و همسرش

او در ۳۰ اوت ۲۰۱۶، به منظور رقابت به عنوان یک لیبرال اجتماعی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ استعفا داد. مکرون در ۱۶ نوامبر ۲۰۱۶ رقابت خود را به عنوان نامزد حزب مستقل آن مارش! برای انتخابات اعلام کرد.

پس از برگزاری دور اول انتخابات، او به دور دوم رسید که در نهایت با کسب بیش از شصت و شش درصد آرا به عنوان رئیس‌جمهور جدید فرانسه برگزیده شد.

رئیس‌جمهور فرانسه درسال ۲۰۱۷

مکرون پس از برگزاری دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ۲۳ آوریل ۲۰۱۷ به دور دوم رسید. او دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه (۲۰۱۷) در ۷ مه را با یک نتیجهٔ قاطع برنده شد و بر نامزد جبهه ملی، مارین لو پن، غلبه کرد.

او در ۳۹ سالگی جوانترین رئیس‌جمهور تاریخ فرانسه و جوانترین رئیس کشور فرانسه از زمان ناپلئون بناپارت است. او همچنین نخستین رئیس‌جمهور فرانسه است که بعد از تأسیس جمهوری پنجم فرانسه در ۱۹۵۸ متولد شده‌است.

بیوگرافی امانوئل مکرون و همسرش

حزب مکرون در انتخابات مجلس فرانسه (۲۰۱۷), با کسب ۳۵۰ کرسی از مجموع ۵۷۷ کرسی به یک اکثریت دست یافتند.

امانوئل مکرون و همسرش

مکرون ۱۸ ساله می خواست با معلم ۴۳ ساله ی خود ازدواج کند ، بعد از مدتها کش و قوس بالاخره رئیس جمهور کنونی فرانسه وارد زندگی شد که باید نقش پدر بزرگ را برای ۷ نوه بازی میکرد.

ماجرای عشق و عاشقی و ازدواج مکرون و همسرش

امانوئل مکرون با حساسیت بالا در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در یک پیروزی زمینی برنده شد-دقیقا یک سال بعد از برپایی جنبش سیاسی خود.در کنار او همسر ۶۵ ساله اش بریگیته ایستاده است –اما او کیست؟و داستان آنها چیست؟

امانوئل مکرون و همسرش

مکرون و همسرش بریگیته فرزند جین و همسرش سیمون است و ششمین وکوچکترین فرزند آنهاست ، خانواده ی ثروتمندی که شکلات معروف فرانسه را تولید میکنند ،در ژوئن ۱۹۷۴ بریگیته با اندره لوییس رییس بانک ازدواج کرد و این زوج سه فرزند داشتند که بعد از جدایی آنها به طور نامنظم همراه مادرشان زندگی کردند.

سه سال بعد از دیدارها و آشنایی مکرون و معلمش که امروز همسر اوست ، زمانی که ۱۸ ساله و وی ۴۳ ساله بود با یکدیگر زندگی مشترک خود را آغاز کردند. پدر مکرون در ابتدا تلاش کرد پسرش را از معلم ادبیات فرانسه اش دور کند چرا که بر این باور بود احساسی که میان این دو نفر وجود دارد غیرطبیعی است.

چرا که بریژیت تورونیو نیز احساس علاقه و عشق زیادی نسبت به دانش آموزش داشت امانوئل مکرون و همسرش در سال ۲۰۰۷ زمانی که بریگیته از همسر قبلی خود طلاق گرفت ازدواج کردند ، رئیس جمهور فرانسه و وزیر سابق اقتصاد پدر ناتنی سه فرزند از همسرش بود که یکی از پسرهایش دوسال از خودش بزرگتر بود ، تیفانی دختر ۳۰ ساله ای که در کمپین گپ پدر خوانده اش میگوید که مکرون استثناییست و هوش بالایی دارد و برای همین همه ی خانواده او را دوست دارند ، مکرون هیچ فرزند واقعی ندارد اما هم اکنون پدر بزرگ هفتمین نوه ی بریگیته است.

 

 

 

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 3 =