بیوگرافی دنیل ردکلیف بازیگر فیلم هری پاتر

0

دانیل جیکوب ردکلیف بازیگر و تهیه کننده انگلیسی است که به دلیل بازی در نقش هری پاتر در   سریال فیلم های هری پاتر مشهور است. وی به عنوان هری پاتر به یکی از پردرآمدترین بازیگران جهان تبدیل شد و با بازی هایش افتخارات زیادی دریافت کرد.

نام: دنیل ردکلیف (دنیل جیکوب ردکلیف)

متولد: ۲۳ جولای ۱۹۸۹ (۱ مرداد ۱۳۶۸)

سن: ۲۹ سال

محل تولد: لندن، بریتانیا

قد: ۱۶۵

شغل: بازیگر

وضعیت تاهل: مجرد

بیوگرافی دنیل ردکلیف

بیوگرافی دنیل ردکلیف بازیگر فیلم هری پاتر

رادکلیف از ۵ سالگی تمایل خود را برای ادامه بازیگری ابراز کرد و پنج سال بعد ، اولین حضور خود را در فیلم دیوید کاپرفیلد روی صحنه داشت  . دیگر فیلم های برجسته رادکلیف  عبارتند از ،  زن در سیاه ، کشتن عزیزان شما ، می باشد.

این قطعه به جنسیت و زندگی دوستیابی دانیل ردکلیف می پردازد. می توانیم تأیید کنیم که دانیل ردکلیف ازدواج نکرده است.

افراد بدبین معتقدند بودند که ردکلیف همیشه نقش های مشابه را دریافت خواهد کرد، درحالی که نقش های مختلف فیلم های هنری، اکشن، زندگی نامه ای، فانتزی، رازآلود و ملودرام، به او پیشنهاد شد. او با روی گشاده از این فیلم ها استقبال کرد و اکنون در کارنامه او بیش از ۳۰ پروژه دیده می شود.

نیل جیکوب ردکلیف در ۲۳ جولای ۱۹۸۹ در لندن، فولام، به دنیا آمد. مادرش مارسیا جیکوبسون مدیر بازیگرانی و پدرش جرج ردکلیف مدیر ادبی بود. مادر دارای اجداد یهودی و پدرش یک پروتستان بود که از ایرلند شمالی می آمد. این والدین تصمیم گرفتند فرزندشان را مذهبی بار نیاورند.

دنیل از دوره تحصیل در دبستان، که نقش یک میمون را بازی می کرد، در آرزوی بازیگر شدن بود. او به دلیل بازی در فیلم هری پاتر رفتن به مدرسه را متوقف کرد و حسادت همکلاسی هایش را برانگیخت. این موضوع همانند زندگی هری پاتر بود: او نمی توانست در بین ماگل ها جایی داشته باشد.

هری پاتر

دنیل حرفه بازیگری خود را از سنین پایین آغاز کرد: او در سال ۱۹۹۹ در فیلم “دیوید کاپرفیلد” (David Copperfield) بی بی سی حضور یافت. در آن زمان در تست های فیلم هری پاتر، براساس رمان جوآن رولینگ، موفق بود. این رمان ها درباره دنیای جادوگرانی است که جدا از مردم عادی زندگی کرده و فرزندان شان به مدارس مخصوص می روند. شخصیت اصلی یک پسر یتیم به نام هری است، تنها فردی که پس از حمله لرد ولدمورت نجات یافت. هری و دوستانش باید به راز استعداد پاتر پی برده و با شیطان بجنگند؛ در عین حال، در مدرسه جادویی هاگوارتز هم تحصیل می کنند.

کتاب های جوآن رولینگ در سراسر جهان پرفروش بوده و ژانر فانتزی جادویی را زنده کردند. این نویسنده به کارگردان های فیلم کمک کرده و درباره اجراها نیز مشورت داد.

بازیگر آمریکایی لیام ایکن می توانست نقش هری پاتر را بازی کند، با این حال، رولینگ اصرار کرد که یک بازیگر بریتانیایی باید این نقش را ایفا کند. انتخاب بازیگران دیگر نیز هوشمندانه بود. اما واتسون نقش هرمیون باهوش را ایفا کرد، و روپرت گرینت نقش رون ویزلی، بهترین دوست هری. تام فلتون نقش دراکو مالفوی را ایفا کرد، رقیب هری و بچه شرور.

بیوگرافی دنیل ردکلیف بازیگر فیلم هری پاتر

اولین فیلم اقتباس سینمایی اولین کتاب از این مجموعه بود. فیلم در سال ۲۰۰۰ تولید شد؛ در سال ۲۰۰۱، تمام بازیگران، مخصوصا دنیل ردکلیف به شهرت رسیده بودند. کودکانی که نقش جادوگرها را ایفا کردند ده سال در این پروژه همکاری داشته و در کنار شخصیت ها و بینندگان شان بزرگ شدند.

در سال ۲۰۰۲ فیلم دوم اکران شد؛ در سال ۲۰۰۴ فیلم سوم. بنابراین مشکل کوچک بودن این بازیگران حل شد. فیلم آخر چالش برانگیز بود: مدت زمان ساخت هر فیلم از وقایع کتاب ها طولانی تر شد. درنتیجه بازیگر ها از شخصیت هایشان پنج سال بزرگ تر بودند: این تفاوت در نوجوانی قابل مشاهده بود. با این حال این شخصیت ها جوان به نظر می رسیدند. طبق منابع مختلف قد ردکلیف حدود ۱۶۵-۱۶۸ و وزن او ۵۷ کیلوگرم است.

دنیل ردکلیف از فیلم های هری پاتر بیش از ۲۰ میلیون دلار به دست آورد. بازی در این فیلم ها باعث شد به توانایی اجرای خود پی برده و در تئاترهای مختلف شرکت کند. در یکی از اجراها، شخصیت او، الن استرانگ یک فرد دیوانه نصف انسان و نصف اسب است که باعث شد ردکلیف برهنه بر سر صحنه بیاید.

در سال ۲۰۰۷ دنیل نام مادرش را برداشت و آن را یک حرکت یهودی اعلام کرد و تحت عنوان جیکوب گرشون، اشعار خود را در مجله رابیش چاپ نمود. در سال ۲۰۱۱ فیلم آخر هری پاتر اکران شد. این بازیگر از استعداد خود استفاده کرده و در فیلم های زیبای دیگر حضور یافت.

آیا دنیل ردکلیف ازدواج کرده است؟

بیوگرافی دنیل ردکلیف بازیگر فیلم هری پاتر

دانیل ردکلیف ازدواج نکرده است. او از سال  ۲۰۱۳ با ارین دارک وارد یک رابطه عاشقانه شده است .به گفته خود او ، این دو با هم در سر صحنه یک فیلمبرداری با هم آشنا شده اند و در همان نگاه اول جذب ارین شده است .

دنیل رادکلیف و اما واتسون

بیوگرافی دنیل ردکلیف بازیگر فیلم هری پاتر
دانیل رادکلیف و اما واتسون بازیگران جوان را موفق به تقریبا یک دهه در صحنه در کنار هم قرار دادند و احساسات شگفت انگیز را حفظ کردند. به تکرار شایعه شنیده می شود که دختر عاشق همسرش است.
اما هر بار که اما واتسون این شایعات را رد کرد، با یک بازیگر دیگر در راگبی تام داکر، سپس با موسیقی رافائل سبریانی، و سپس با جانی برل، خواننده دیگری را شروع کرد. دانیل رادکلیف، بر خلاف شریک زندگی او در فیلم، با استقبال بسیار زیادی از این رابطه متمایز است – بازیگر تنها با جدی روسی کاکر ملاقات کرد.

عکس های دنیل ردکلیف

دنیل رادکلیف و اما واتسون

دنیل رادکلیف و اما واتسون

عکس هری پاتر و دوست دخترش

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + هفت =