وام ضروری بازنشستگان افزایش پیدا می کند

0

افزایش وام ضروری بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبرهای خوبی درباره وام ضروری بازنشستگان داشت و اعلام کرد: با همکاری بانک صادرات شمار وام گیرندگان از ۳۰۰ هزار به ۴۰۰ هزار نفر و مبلغ آن از ۴ به ۵ میلیون تومان افزایش می یابد و از شهریور ماه ۵ میلیون وام به ۴۰۰ هزار بازنشسته تعلق می گیرد.

به گزارش ایسنا، جمشید تقی زاده در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه این صندوق دومین بنگاه بزرگ کشوری با حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته تحت پوشش است گفت: ۵۶ درصد بازنشستگان را فرهنگیان تشکیل می دهند.

وی افزود: صندوق در راستای بهبود وضعیت بازنشستگان خدمات مختلفی ارائه می دهد و در دوره جدید کاری برنامه های خوبی در حیطه‌های مختلف از وام، زیارت، رفاهیات، ورزش و… در دست انجام است.

افزایش ۱۹ درصدی حقوق بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه ۱۹ درصد به حقوق بازنشستگان در سال جاری اضافه شد گفت: کف حقوق از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

تقی زاده خبرهای خوبی درباره وام ضروری داشت و گفت: با همکاری بانک صادرات شمار وام گیرندگان از ۳۰۰ هزار به ۴۰۰ هزار نفر و مبلغ آن از ۴ به ۵ میلیون تومان افزایش می یابد و از شهریور ماه ۵ میلیون وام به ۴۰۰ هزار بازنشسته تعلق می گیرد.

تلاش برای ایجاد فراکسیون بازنشستگان کشوری در مجلس شورای اسلامی

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار تلاش می‌کنیم فدراسیون ورزش‌های کارمندی و بازنشستگان کشوری را ایجاد کنیم گفت: کارگران فدراسیون دارند اما کارمندان و بازنشستگان فدراسیون ندارند که امیدواریم این مهم را انجام دهیم.

وی افزود: همچنین جلساتی با نمایندگان از جمله دکتر پزشکیان داشتیم و در صددیم فراکسیون بازنشستگان کشوری را در مجلس شورای اسلامی تشکیل دهیم.

پیگیری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به فراهم شدن مقدماتی خوب برای همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: هفته گذشته جلسه‌ای با نمایندگان کمیسیون اجتماعی داشتیم و امیدواریم به نتایج خوبی برسیم. پیگیر قوانین حمایتی برای بازنشستگان در مجلس هستیم.

وی همچنین از ایجاد خانه های امید در شهرهای بالای ۵ هزار جمعیت خبر داد و گفت: نشاط افزایی و افزایش فعالیت و امید در بازنشستگان را از طریق توسعه خانه های امید دنبال می کنیم و اختیارات ویژه‌ای به کانون‌های بازنشستگی می دهیم و بخشی از امور را تفویض می کنیم.

ایجاد بانک اطلاعاتی فرزندان بازنشستگان و درج تخصص و تحصیلات آنها

فرزندان بازنشستگان در اولویت به‌کارگیری در شرکتهای صندوق

تقی زاده افزود: سعی می کنیم سهمیه سفرها را از ۱۰۰ به ۲۰۰ هزار مورد افزایش دهیم. کمک هزینه۶۶۰ هزار تومان سفر به ۷۴۰ هزار تومان افزایش یافت و سعی می‌کنیم بسته سفر خوبی تعریف کنیم. همچنین در یک ماه آینده بسته حمایتی در درمان و بیمه تکمیلی ارائه می کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه بانک اطلاعاتی فرزندان بازنشستگان را ایجاد می‌کنیم گفت: در این بانک تخصص و تحصیلات آنها وارد شده و تلاش می کنیم در بکارگیری نیرو در شرکت‌ها و بخشهای زیرمجموعه، فرزندان بازنشستگان در اولویت باشند.

جلوی رانتها را گرفته‌ایم

تقی زاده به ایجاد ساختار ضد فساد در بخش اقتصادی اشاره کرد و گفت: جلوی رانت‌ها را گرفته‌ایم و نگاه ما مدیریت در ساختمان شیشه‌ای و شفافیت است. کاهش سفرهای خارجی و کاهش هزینه‌ها را در برنامههای خود قرار دادهایم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه از هیچ کاری برای افزایش امید به زندگی بازنشستگان کوتاهی نمی‌کنیم گفت: همچنین در تلاشیم تا بتوانیم دبیرخانه صندوق‌های بازنشستگی را تشکیل دهیم.

وی به رسانه ملی پیشنهاد کرد که برنامه ای هم چون ۹۰ در حوزه اجتماعی تولید کند به عنوان ۹۰ اجتماعی .

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در بخش دوم این نشست خبری به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد و درباره وام بازنشستگان گفت: پرداخت دوهزار میلیارد تومان وام به ۴۰۰ هزار بازنشسته از شهریور شروع می‌شود و آنها که تا کنون وام نگرفته اند در اولویت هستند. وام ضروری اقساط ۳۶ ماهه دارد و سود آن حداکثر چهار درصد است.

وی افزود: بالغ بر ۸۵ درصد بازنشستگان تاکنون یک‌مرتبه وام گرفته اند و احتمالا ۱۵ درصد مابقی نیازی به دریافت وام نداشته اند اما باز هم در اولویت اند.

به گفته تقی‌زاده، بالغ بر ۳۰ هزار بیمار صعب العلاج بازنشسته تحت پوشش هستند. تا کنون خدماتی در بخش بهداشت و دندان ارائه نشده و تلاش می کنیم در بسته‌های درمانی که قصد داریم تعریف کنیم این موارد را بگنجانیم.

وی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت: تنها سه درصد بازنشستگان حداقل حقوق یک‌میلیون و دویست هزار تومان را دریافت می کنند. در کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیر هستیم و تلاش می کنیم جایگاه معیشتی بازنشستگان را ارتقا داده و در قانون مدیریت خدمات کشوری فاصله حقوق ها کاهش یابد.

توزیع رفاه‌کارت یک میلیونی از شهریور
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین از ارائه رفاه کارت به بازنشستگان خبر داد و عنوان کرد: این بحث در دستور کار صندوق است و قصد داریم این کارت از شهریور ماه به مبلغ یک میلیون تومان برای هر بازنشسته تعلق بگیرد.

تقی زاده درباره اظهارات سال گذشته وزیر رفاه مبنی بر تخصیص اعتبار ۳۴۰۰ میلیاردی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: از این ۳۴۰۰ میلیارد تومان، حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان مربوط به بازنشستگان لشکری و ۲۲۰۰ میلیارد تومان مربوط به بازنشستگان کشوری بود که محقق و افزایش ۱۹درصدی برای حقوق اعمال شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 1 =