وجود موش در بیمارستان های شیراز

0

وجود موش در بیمارستان شیراز تایید شد

ایسنا: رئیس بیمارستان شهید فقیهی شیراز با تائید کلیپی که وجود موش در این بیمارستان را نشان می داد، تأسیسات فاضلاب شهری اطراف این مرکز درمانی را علت ورود این جانور موذی و خطرناک به یکی از بخش های بیمارستان اعلام کرد.

«علی اکبری» رئیس بیمارستان شهید فقیهی با اشاره دست به دست شدن کلیپی مبنی بر وجود موش در یکی از بخش های تازه این بیمارستان گفت:فاضلاب و بخشی از تأسیسات شیراز در اطراف این بیمارستان سبب این موضوع شد.

وی با بیان این که این بیمارستان با قدمتی ۷۵ ساله، روزانه پذیرای بیش از ۵۰۰۰ مراجعه کننده از مناطق جنوبی کشور و فارس است، گفت:دست به دست شدن کلیپی مبنی بر وجود موش در یکی از بخش های تازه بهسازی شده این بیمارستان وجهه ی خدمات شبانه روزی این بیمارستان را خدشه دار کرد.

رئیس بیمارستان شهید فقیهی شیراز گفت:به نظر می رسد وجود فاضلاب و بخشی از تأسیسات شیراز در اطراف این بیمارستان سبب شده در باغچه و جوی مقابل این بیمارستان به صورت علنی شاهد وجود جانوران موذی باشیم.

اکبری افزود:موقعیت جغرافیایی و شهری این بیمارستان و مجاورت با کوچه ها و کانال های متعدد فاضلاب از سویی و باز بودن درب های ورودی بیمارستان از بلوار زند و خیابان نشاط سبب شد تا با وجود تلاش بی وقفه مسئولان در کنترل کانال های متعدد فاضلاب موجود در بولوار زند، چنین اتفاقی رخ دهد.

وی خاطرنشان کرد:همراهی و همدلی مردم این شهر سبب ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی متعددی نظیر درمان و جراحی سرطان های زنان و سرطان روده، جراحی قلب کودکان و بزرگسالان، آنژیوگرافی و پوست شده که همواره رو به گسترش است .

رئیس بیمارستان شهید فقیهی شیراز به شهروندان این اطمینان را داد که پیگیری ها و اقدامات جدی برای شناسایی علت وجود جانوران موذی و راهکارهای رفع آن صورت می گیرد همچنین دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مجدانه پیگیر تغییر محل بیمارستان و احداث مجدد در جای دیگر شهر شیراز در سال های آتی است.

طی روزهای اخیر کلیپی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن یک موش توسط مراجعان به بیمارستان شهید فقیهی شیراز به دام می افتد.

موش از جانواران موذی و عامل انتقال بسیاری از بیماری های مشترک انسان و دام محسوب می شود و وجود آن یکی از شاخص های مناسب نبود بهداشت است.

انتشار کلیپ وجود موش در بیمارستان شهید فقیهی شیراز در حالی حادث شد که طی هفته های اخیر شاهد برخورد جدی واحدهای بهداشت محیط وابسته به علوم پزشکی شیراز با فروشگاه های تهیه و عرضه ی محصولات غذایی، رستوران ها، فست فودی ها و بستنی بندی ها و تعطیلی و پلمب بسیاری از این واحدها به علت رعایت نکردن بهداشت بوده ایم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + نوزده =