قطع درخت چقدر جریمه برای فرد خاطی دارد؟

0

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از افزایش جریمه قطع درخت در تهران خبر داد.

قطع درخت چقدر جریمه برای فرد خاطی دارد؟

فارس:رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر در خصوص افزایش جریمه قطع درختان درتهران گفت:میزان جریمه نسبت به سنوات قبل ۱۲٫۵ درصد افزایش یافت.

زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر از طرح سامانه فضای سبز شهر تهران خبر داد و گفت:کل فضای شهر تهران اعم از پارک ها، بوستان ها معابر شهر در این طرح گنجانده شده، این یک سامانه برخط است و بعد از بارگذاری تمامی اطلاعات بوستان ها در اختیار افراد قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه این کار در راستای شفاف سازی و در دسترس بودن اطلاعات و فضای سبز صورت می گیرد گفت:فعلا این طرح را پیشنهاد داده ایم تا در شورا مورد بررسی قرار گیرد.

نوری در خصوص قیمت قطع درختان گفت:ارزش درختان مطابق با نرخ تورم نیست. ارزش درخت به ارزش اکولوژی و میزان فواید آن بستگی دارد اینکه چه میزان اکسیژن و چقدر کربن تولید می کند.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر گفت:از سال ۹۵ تعرفه قطع درخت تغییر نکرده بود که ما این تعرفه را مورد بازنگری قرار دادیم و تعرفه جدید به تصویب رسید.

به گفته نوری، اگر درختی در ملک خصوصی یا بر گذر قطع شود باید مالک جریمه پرداخت کند به عنوان مثال درختی با بن ۱۵ تا ۳۰ سانت اگر قطع شود جریمه پایه آن ۶۵۰ هزار تومان است که با ضریب سه محاسبه می شود و دو برابر محیط بن درخت باید کاشته شود.

وی ادامه داد:جریمه به صورت سانت به سانت انجام می شود.

عضو شورای شهر تهران در خصوص افزایش نرخ قطع درخت نسبت به تعرفه سالیان گذشته گفت:۱۲٫۵ درصد تعرفه افزایش یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + هجده =