فتح کوچکترین قله جهان تنها با یک قدم! + تصاویر

0

اگر دنبال کوتاه‌ترین کوه برای کوهنوردی می‌گردید، سری به منطقه شوگوانگ، در استان شاندونگ چین بزنید که کوچکترین کوه این کشور یا شاید جهان در آن قرار دارد.

برترین‌ها: اگر دنبال کوتاه‌ترین کوه برای کوهنوردی می‌گردید، سری به منطقه شوگوانگ، در استان شاندونگ چین بزنید که کوچکترین کوه این کشور یا شاید جهان در آن قرار دارد. این کوه تنها ۶۰ سانتیمتر ارتفاع دارد و با یک قدم می‌توانید آن را فتح کنید.

فتح کوچکترین قله جهان

کوه جینگشان شاید زیباترین کوه جهان نباشد، اما تنها کوه منطقه شوگوانگ، نماد این منطقه و یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری آن است. بیش از ۱۰۰ سال است که در اسناد رسمی منطقه به این کوه اشاره شده است از جمله محل دقیق و ابعاد آن و این حقیقت که علیرغم اندازه خنده‌دار آن روی زمین، به نظر می‌رسد جینگشان قله کوهی باشد که بخش بسیار بزرگتری از آن زیر زمین قرار دارد.

فتح کوچکترین قله جهان تنها با یک قدم! + تصاویر

عمق جینگشان واقعا چقدر است؟ احتمالا هرگز این را نخواهیم فهمید، چون حفاری در اطراف این کوه غیرقانونی است. اما در گذشته افرادی حفاری کرده اند تا ثابت کنند که جینگشان کوه نیست و فقط یک تخته سنگ ساده است. اما بعد از چندین متر نتوانستند به پای این کوه در زیر زمین برسند و تسلیم شدند. در سال ۱۹۵۸ هم افراد دیگری تلاش کرد اطراف جینگشان را بکنند، اما آن‌ها هم موفق نشدند پای کوه را پیدا کنند و این تخته سنگ ظاهرا کوچک از آن زمان تا کنون به عنوان کوه به رسمیت شناخته می‌شود.

فتح کوچکترین قله جهان تنها با یک قدم! + تصاویر
طبق گزارش‌ها کوه جینگشان ۴۸ متر ارتفاع دارد، اما بیشتر آن زیر زمین است و قسمتی از آن که روی زمین قرار دارد تنها ۶۰ سانتیمتر ارتفاع، ۱.۲۴ متر طول و ۷۰ سانتیمتر عرض دارد. باتوجه به اهمیت کوه جینگشان به عنوان یک مقصد گردشگری، مسئولین منطقه حفاری و ساخت و ساز در اطراف این کوه و هرگونه آسیب رساندن به آن را غیرقانونی کرده اند.

فتح کوچکترین قله جهان تنها با یک قدم! + تصاویر

فتح کوچکترین قله جهان تنها با یک قدم! + تصاویر

منبع : برترین ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + هشت =