رییس جمهور فرانسه بازداشت شد

0

رییس جمهور سابق فرانسه نیکولا سارکوزی به جرم تخلفات مالی در دوره انتخابات فرانسه محکوم به بازداشت شد.

بازداشت نیکولا سارکوزی رییس جمهور فرانسه

رئیس جمهوری پیشین فرانسه از سوی پلیس به اتهام تامین مالی غیرقانونی کمپین ریاست جمهوری اش بازداشت شده و تحت بازجویی قرار گرفت.

به نقل از فرانس پرس، پلیس فرانسه، نیکولا سارکوزی ، رئیس جمهور اسبق این کشور، را به اتهام تخلفات مالی در ایام انتخابات بازداشت کرد.منابع قضایی در فرانسه روز سه شنبه از بازداشت موقت سارکوزی در چارچوب تحقیقات درباره مشارکت رژیم معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی، در تأمین مالی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۷ فرانسه خبر دادند.

سارکوزی در بازداشتگاه پلیس قضایی در نانتر در حومه پاریس تحت بازداشت موقت قرار گرفت.

رییس جمهور فرانسه

بازداشت سارکوزی به دلیل تخلفات مالی

به نوشته مدیاپارت و لو موند، که این خبر را فاش کردند، از زمان آغاز تحقیقات قضایی در خصوص این پرونده در آوریل ۲۰۱۳، این نخستین بار است که رئیس جمهور اسبق فرانسه در چارچوب این پرونده بازجویی می شود.

قضات فرضیه تأمین مالی احتمالی تبلیغات انتخاباتی سارکوزی را در ۱۰ سال پیش از سوی لیبی معمر قذافی بررسی می کنند. تحقیقات در مورد اتهامات دادن و گرفتن رشوه، زد و بند، جعل اسناد و استفاده از اسناد جعلی، سوء استفاده از اموال اجتماعی و پولشویی، همدستی و مخفی کاری است.

رییس جمهور فرانسه

رییس جمهور فرانسه بازداشت شد

سارکوزی که ماه مه سال ۲۰۱۲ قدرت را ترک کرد همواره رسما این اتهامات را که به ویژه از سوی یک نفر دیگر این شبکه، شخصی به نام زید تکی الدین مطرح شده، رد کرده است.

منبع : نمناک

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =