درآمد ایران از حضور کارلوس کی روش چقدر است

0

فوتبال ایران از حضور کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال چقدر درآمد کسب کرد؟

درآمد ایران از کارلوس کی روش

کارلوس کی روش سرانجام از تیم ملی رفت و از حالا به بعد باید ایران را بدون او تصور کرد.کارلوس کی روش

با وجود جدایی کارلوس از ایران هنوز عده ای هستند که می گویند او بیشترین پول را گرفت و اصلاً چرا فدراسیون فوتبال باید اینقدر برایش هزینه می کرد؟ پیش از این بار ها نوشتیم درآمدی که کارلوس برای فوتبال ایران داشت، به مراتب بیشتر از پولی بود که از فدراسیون فوتبال دریافت کرد.

بعد از این انتقاد ها علی کفاشیان رئیس سابق و نایب رئیس اول فعلی فدراسیون سرانجام واکنش نشان داد و از این گفت که کارلوس کی روش رقمی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان برای فوتبال ایران درآمدزایی داشته است. به گفته کفاشیان پولی که به ایران رسیده، حدود ۴۰ میلیون دلار بوده است.

کی روش علاوه بر سرازیر کردن پول های هنگفت به سمت ایران موفق شد تیم ملی را هم تبدیل به یک قدرت کند تا حتی اینفانتینو در مجمع سالانه کنفدراسیون فوتبال آسیا مقابل رؤسای تمام کشور ها به تعریف و تمجید از ایران بپردازد.

کفاشیان دیروز در مصاحبه خود گفت:«چه در زمان من و چه زمان مدیریت آقای تاج فوتبال از عملکرد کی روش ۴۰ میلیون دلار درآمد داشته که ما از این درآمد ۱۵ الی ۱۶ میلیاردش را به خود این بازیکنان و بچه ها داده ایم و دلیل این انتقاد ها را نمی دانم چیست. مگر این پول را به ما داده اند؟ آقای کی روش از عملکرد خودش برای این فوتبال درآمدزایی کرده است. من این مسائل را با ریز و سند به شما می گویم. پول هایی که از فیفا، AFC و تبلیغات کسب کرده ایم، نشان می دهد این فوتبال به یک ریال بودجه دولتی نیاز ندارد. من که در این مدیریت فوتبال دیگر نخواهم آمد و نمی آیم ولی باید حقیقت را بگویم.»

ایران در زمان حضور کی روش دو بار به جام جهانی رفت که تنها پاداش هر دو صعود چیزی حدود ۱۸ میلیون دلار بود. در این بین ایران برای هر مسابقه در برزیل و روسیه هم رقمی به عنوان حق پخش و تبلیغات محیطی به دست آورد که این رقم هم ظاهراً چیزی حدود ۸ میلیون دلار بوده است.

درآمد ایران از کارلوس کی روش 

کارلوس کی روش سرمربی سابق ایران

در کنار این ها تیم ملی به خاطر برد هایی که در مقدماتی دو جام جهانی و همین طور جام ملت ها داشت، پول هایی به جیب زد. صعود ایران به نیمه نهایی هم باعث شد رقم قابل توجهی به فدراسیون فوتبال برسد. با دو بار صعود ایران به جام جهانی فوتبال ایران به رونق خوبی رسید و اسپانسر ها هم برای قرارداد با تیم ملی و فدراسیون رقم های چشمگیرتری را پرداخت کردند.

حالا با این درآمدها، آیا فدراسیون فوتبال به خاطر پرداخت دستمزد به کی روش و پاداش به بازیکنان گناهکار است؟

کفاشیان جواب می دهد:«اگر هر درآمدی در این فوتبال کسب شده و پولی هم به آن ها رسیده، نوش جان شان. آقایان و قهرمانان عزیز، فوتبال ورزشی است که خرج خودش را درمی آورد و یک ریال به بودجه دولتی نیاز ندارد. بودجه ای که دولت می دهد اصلاً در قبال هزینه های فوتبال چیزی نیست. تازه اگر حق پخش باشگاه ها و فوتبال داده شود، فوتبال نیازی به این رایزنی ها ندارد. فوتبال می تواند روی پای خودش بایستد.»

 

منبع : khabarvarzeshi.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 14 =