بخند و بگو قبول نشدم

0

 

قبول شدی؟»، «چی قبول شدی؟»، «آزاد با سراسری؟ این روزها سوالاتی از این دست، نقل محفل خانواده هایی است که در کنکور، داوطلبی داشته اند.

بخند و بگو قبول نشدم!! تنها راه درمان افسردگی بعد از کنکور

واکنش ها در برابر این سوالات با اعلام نتیجه با لبخندی کشدار و یا کتمان وانکار با لب گزیدگی طولانی است، اما می شود بین این دو حالت، حالت دیگری را هم در نظر گرفت؛ واقعیت این است که سال ها از ضرب المثل «همه راه ها از دانشگاه میگذرد» گذشته است و دیگر قیف غول وار کنکور، الزاما ضامن موفقیت شغلی و اعتباری در آینده نیست؛ ضمن اینکه این قدر ظرفیت دانشگاهها و کلاس های مختلف از یک طرف بالا رفته و از طرف دیگر، میزان داوطلبان کاهش یافته که تقریبا به ازای هر صندلی در دانشگاه ، یک داوطلب وجود دارد.

همچنین بخوانیدنان دلتان را بخورید

این روزها اگر اهل جست وجو در فضای مجازی باشید، کسب وکارهای پررونقی را می بینید که افراد موفق در آن، جوانان کم سن وسالی اند که تجربه دانشگاهی ندارند، اما در حوزه فناوری و آی تی و فضای مجازی، کاربلدند و می دانند چطور توانایی هایشان را در معرض دید قرار بدهند و مشتری جذب کنند.

این فضا، حتی محدودیت هایی مثل لزوم زندگی در شهرهای بزرگ را هم از بین برده است. این روزها دیگر دیدن نوجوانان و جوانانی که نه تنها برای خودشان، بلکه برای بقیه هم اشتغال ایجاد می کنند، عادی شده است؛ البته کسی منکر اهمیت دانشگاه نیست و طبیعتا حضور در کلاس های درس و افزایش مدارج علمی باعث میشود تا نگاه آکادمیک و طبقه بندی شده به موضوعات به کمک بیاید.

با این نگاه که دیگر همه راه ها از در ورودی دانشگاه نمی گذرد و راه های موفقیت، مسیرهایی جزدانشگاه دارند، می توان در برابر این سوالات تکراری، جوابی جالب داد؛ لبخند زد و گفت: «قبول نشدم و برای کنکور سال بعد درس می خوانم، اما کار می کنم و خرجم را هم در می آورم .

بخند و بگو قبول نشدم
۳ (۶۰%) ۱ vote

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =